VII SPINNINGOWY PUCHAR KOŁA

Przy stosunkowo skromnej frekwencji rozegraliśmy w ostatnią niedzielę zawody „VII Spinningowy Puchar Koła”.

Dopisała za to pogoda, a co najważniejsze także ryby. Okonie, bo tylko te trafiały na wagę były wyrośnięte i w większości przypadków znacznie przekraczały ochronne 18 centymetrów. Spotkań z przedstawicielami innych gatunków drapieżnych było zaledwie kilka i wszystkie zakończyły się porażką wędkarza. Najbardziej emocjonującą, trwającą dziesięć minut walkę z niespełna metrowym szczupakiem stoczył Mateusz Żołądek. Niestety ryba na oczach kilku świadków tuż pod nogami wędkarza, gdy wydawało się, że górą będzie człowiek odzyskała wolność urywając żyłkę. Niespełna czterdziesto centymetrowy okoń wyholowany przez Krystiana Ścisłowicz pozostał więc największą rybą złowioną w trakcie imprezy.
Zawody były bardzo wyrównane i o końcowych wynikach w kilku przypadkach decydowały tzw. małe punkty. Podobnie było w kategorii drużynowej, którą wygrała reprezentacja koła Krynica, minimalnie wyprzedzając ekipę koła garnizonowego z Krakowa, oraz jedną z drużyn nowotarskich. W walce o największą rybę na podium oprócz wspomnianego Krystiana Ścisłowicz stanęli również Marek Szot i Roman Dryk. Mimo dobrych, zwłaszcza w porannej turze brań siedmiu zawodników zakończyło rywalizację z wynikiem zerowym.

1.    Krystian Ścisłowicz
2.    Paweł Bojanowski