POD ZNAKIEM OKONIA

18 września na zalewie czorsztyńskim zorganizowaliśmy coroczne zawody spinningowe „Puchar Prezesa Koła nr 16”. Impreza przyciągnęła nie tylko członków szesnastki, ale także Kolegów z Krynicy, Mszany Dolnej i Nowego Sącza.

Po raz drugi zdecydowaliśmy się jedną z tur rozegrać z łódek w nadziei, że komuś uda się złowić naprawdę grubą rybę. Niestety ani sandacze, ani szczupaki nie przejawiały większego zainteresowania naszymi przynętami, co dla sporej grupy startujących nastawionych na te właśnie gatunki zakończyło się wyzerowaniem obu tur. Za to okonie dopisały wyjątkowo. Łowiono je tak z brzegu jak i z łódek i co ważne, większość z nich miała sporo ponad 20 cm. Pasiaste drapieżniki żerowały nie tylko w tak zwanych bankowych miejscach, ale i w tych rejonach zalewu, gdzie rzadko udaje się coś złowić. Poziom wśród zawodników z pierwszej dziesiątki był bardzo wyrównany a o końcowej lokacie niejednokrotnie decydowały pojedyncze gramy.

Jak zwykle po ogłoszeniu wyników wśród uczestników rozlosowaliśmy wiele nagród ufundowanych w tym roku przez firmy Dragon i Studio Wędkarskie. Patronat medialny nad zawodami objął Tygodnik Podhalański.

Kat. Ogólna

2. Grzegorz Wojtas
  3. Wojciech Stolarczyk

Kat. Drużynowa